Nabídka služeb

Masáže & Poradenství

MASÁŽE jsou terapie, kterými se pomocí tlaku na svaly a tkáně léčí zranění, zmírňují bolesti a stres, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí v těle. Jsou nejstaršími formami terapií na světě a v dnešním uspěchaném světě stále více vyhledávanými.

TEJPOVÁNÍ pomocí kineziologických tejpů, neboli lepení elastických pásek. Moderní metoda léčení urychlující léčbu během rehabilitace, je založeno na principu ovlivnění somatosenzorického, krevního a lymfatického systému. Použitím kineziotejpů mimo jiné se zlepšuje tok krve a lymfatických tekutin, čímž se snižují otoky a krevní výrony, dále zlepšují funkci svalů a tkání. Máte-li natažený sval nebo nateklý kotník? Pak je pro Vás tejpování kineziotejpem vhodné.

BAŇKOVÁNÍ - jedna z vynikajících metod, která patří do kompletní alternativní medicíny je právě terapie baňkami. Podstatou této terapie je přikládání skleněných a silikonových baněk na přesně vybrané body či oblasti těla klienta. Zahřátím nádobky pomocí smotku vaty namočené v lihu a jeho zapálením a následném přiložení na tělo dojde k nasátí části kůže s podkožím do baňky. Síla sání je různé intenzity dle diagnostiky potíží klienta. Baňky se nechají přiložené po různě dlouhou dobu, lze jimi pohybovat, natírat pod nimi kůži různými směsi éterických olejů apod. Původním účelem ve starověkých kulturách bylo užít baňky jako nástroj podobný pijavicím - zbavit tělo "jedovaté krve". První zmínky o baňkování pochází z Mezopotámie přibližně před 4 tisíce let př.n.l. Podobné techniky se používaly později i v Řecku, Egyptě, Indii a Číně. Baňkování se užívalo i v Africe, převážně k vysátí hnisu z rány. Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem a bolestí provázejících menstruační cyklus a řadu dalších fyzických potíží. Pravidelným prováděním této terapie se výrazně zvyšuje i imunitní systém člověka, jelikož při samotném baňkování a následnému zvýšení cirkulace krve dochází k odplavování toxických látek z těla. Baňkování není vhodné pro osoby trpící celkovou infekcí, horečkou, celkovým tělesným vyčerpáním, popáleninami, trombózami, křečovými žilami, gangrénami, otevřenými ranami nebo hnisavou infekcí.

MOXOVÁNÍ - terapie požehováním. Moxování neboli požehování je v podstatě jedna z metod, která má za úkol organizmus prohřát. Prohřívají se akupunkturní body, dráhy, ale i celé oblasti těla. Zejména se využívá při nedostatku Jangu. Z hlediska západní medicíny má tento způsob prohřívání zlepšuje imunitu, podporuje regeneraci organizmu, normalizuje vegetativní funkce, pomáhá navodit stav relaxace, podporuje trávení. Dým, který hořením pelyňku s přídavkem cedrového dřeva, jimž se běžně moxuje, vzniká, má podle některých názorů baktericidní účinky. Nejčastěji se moxuje při onemocněních způsobených chladem, ať už vnitřním nebo vnějším, chronická onemocnění dýchacích cest (záněty, astma), poruchy trávicího traktu (průjem, zácpa, žaludeční vředy), menstruační potíže a nemoci močopohlavního ústrojí, revmatické a degenerativní onemocnění kloubů, především v bederní oblasti, doporučuje se také při stavech jako jsou deprese, vyčerpanost a únava.

AURIKULOTERAPIE - akupunktura ucha. Na ušním boltci se promítá celý mikrosystém našeho těla. Projekce orgánů připomíná embryo stočené v děloze hlavičkou dolů. Toto učení vzniklo na základě studia starých čínských pramenů dr. Paulem Nogierem, francouzským lékařem v polovině 20. století. Na uchu léčíme jehlami, semínky, presurou, laserovou akupunkturou i masáží. Působením výše uvedených technik lze výrazně zlepšit zdravotní stav klienta. Tato metoda zmírňuje příznaky alergií, zlepšuje efekt rehabilitačních technik, lze díky ní blokovat bolest na různých úrovních nervového systému, upravovat funkce vnitřních orgánů, podporuje při snaze zhubnout - snížení chuti k jídlu, při odvykání kouření, v neposlední řadě výborně působí na psychické potíže jako jsou depresivní stavy, strachy a pocity úzkosti.

LASEROVÁ AKUPUNKTURA - pod pojmem akupunktura si většina z nás představí jehly zabodnuté do různých míst po celém těle. Málo kdo však ví, že se tato metoda dá provádět stejně účinně nebolestnou technikou jako je laserová akupunktura. Laserovou akupunkturou se biologicky stimulují speciální body na povrchu těla nacházející se na jednotlivých meridiánech. Stimulace se používá k symptomatické úlevě od bolesti a je vhodná pro lidi, kteří se necítí dobře při klasické akupunktuře pomocí jehel a u dětí. Široké je využití laserového přístroje je v léčbě pohybového aparátu. Nejčastější indikací jsou bolesti svalů a šlach, kloubních pouzder, poúrazových stavů, zánětů, revmatoidní artritida, degenerativní artrózy, tenisový a golfový loket, karpální tunel, bolesti páteře, trávící potíže, migrény, titinus, ztuhlé klouby, opary, akné, jizvy a řada dalších zdravotních problémů.

REFLEXNÍ TERAPIE -tato prastará metoda jejíž kořeny sahají do staré Číny, Vietnamu a Egypta a zároveň je uznávaná současnou západní medicínou. Hlavní filozofie této metody spočívá v projekci jednotlivých částí lidského těla na plochu chodidla. Na chodidle se nachází řada spoušťových bodů a plošek, které jsou spojeny s jednotlivými orgány, svaly, klouby a kosterním aparátem člověka. Stimulací těchto bodů a následnou masáží výrazně ovlivňujeme zdravotní stav. Reflexní plošky okamžitě reagují na jakoukoliv disharmonii těla zvýšenou citlivostí a díky této reakci jsme schopni diagnostikovat poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině, než si stačíme problém uvědomit. Reflexní terapie pomáhá zmírnit nebo odstranit bolesti páteře, kloubů, hlavy, poruchy spánku, deprese, vyčerpanost ale i alergické projevy. Lze touto technikou výrazně ovlivnit funkci lymfatického systému, ovlivňuje organismus po stránce fyzické i psychické, příznivě působí proti stresu, má výrazné relaxační účinky. Jejím cílem je obnovení toku životní energie, odstranění škodlivých látek z těla, zmenšení bolesti a harmonizace činnosti jednotlivých orgánů. Jedinou výjimkou, kdy se reflexní terapie používat nemůže je stav po transplantaci orgánů. Svým působením by mohla aktivovat obranné funkce organismu, které by mohly zkomplikovat přijetí nového orgánu.

DORNOVA METODA PLUS - základním smyslem a principem této metody je vrácení kloubů a obratlů do jejich původní ideální pozice a to v dynamice, kdy zaměstnáme svaly pohybem v příslušné oblasti. Nejlépe lze principy dornovy metody srovnat s chiropraxí, se kterou je nesprávně zaměňována. V případě náhodného posunu krčního obratle chiropraktik využije při nápravě chvilkového zpoždění reakce svalstva, kdy rychlým trhnutím svaly "předběhne" a vrátí obratel na své místo. Celý proces je však vcelku bolestivý a v rukou nezkušeného terapeuta i velmi nebezpečný, kdy může dojít až k poškození vazů či kostí samotných. Při častém opakování může v daném místě rovněž vzniknout hypermobilita a potíže se vracejí. Při aplikování dornovy metody nemusíme pracovat tak násilně ani tak rychle jako při chiropraxi a to jednoduše tím, že naplno zaměstnáme svaly pacienta nejpřirozenějším způsobem - pohybem. Jako první se při terapii kontroluje délka končetin a následné postupné navrácení a uložení do správné polohy kloubů kyčelních, kolenních a hlezenních. Z praxe má až 90% lidí rozdílnou délku končetin a to z toho důvodu, že nejsou správně usazeny ve svém pouzdře. Po nápravě délky končetin se následně napravuje vychýlení pánve, křížové kosti a kostrče. Dále se pokračuje v kontrole a napravení vychýlení obratlů v oblasti bederní, hrudní a krční páteře. Součástí terapie je i kontrola kloubů na ramenech, loktech, zápěstích a jednotlivých článků prstů.

BREUSSOVA MASÁŽ - tato velice jemná masážní technika je velmi účinná při akutních bolestivých stavech jako je např. výhřez meziobratlového disku či jiných potíží v přímé oblasti páteře. Breussova masáž je specifická tím, že protahuje páteř a zároveň vyživuje tkáň meziobratlové ploténky díky kvalitnímu oleji s výtažky z třezalky tečkované. Meziobratlové ploténky přímo nasávají blahodárné látky obsažené v třezalkovém oleji a lépe a rychleji regenerují. Pro účinnou terapii se doporučuje alespoň 2x týdně 30minut této masáže s třezalkovým zábalem.

Poradenství &Konzultace

Poradenství dle principů TČM - Tradiční čínská medicína (TČM) je více jak čtyři tisíce let starou významnou metodou. Jedná se o celostní systém vycházející ze starých taoistických metod opírajících se o učení o dvou principech Yinu a Yangu, jimiž je vysvětlována podstata tohoto světa a teorii pěti prvků. Celostní systém zahrnuje soubor diagnostických opatření, které jsou navzájem propojeny. Patří sem dietologie, fytoterapie, akupunktura a další techniky ovlivňující akupunkturní body mezi které se řadí akupresura, moxa, baňkování, léčebné čínské masáže (Tuina, Guasha), tělesná a dechová cvičení (Qi-gong) a další techniky. Kombinací výše uvedených metod lze podle zásad TČM dosáhnout zlepšení celkového stavu klienta. Svým přístupem TČM neobnovuje jen stav vnitřní rovnováhy, ale pomáhá jej i nadále dlouhodobě udržet. Život, zdraví a štěstí nejsou samozřejmostí, ale je obrovská radost, pokud se nám podaří jich dosáhnout.

Diagnostika dle TČM slouží k prvotnímu vyšetření stavu klienta, které předchází následné terapii. Mezi tato vyšetření patří speciální pulzní diagnostika, diagnostika dle jazyka, vyšetření pozorováním (ducha/šen, barvy, těla, pohybů, částí těla, jazyka, cév, kožních řas, nehtů, zubů, vlasů, ochlupení, stavu svalstva, tukové vrstvy, otoků, zimomřivých částí těla, očí, uší a celého člověka) dále dotazy cílenými na chlad-horkost, pocení, bolesti, části těla, smyslové orgány, spánek, vyměšování, menstruace, výtoky, chutě, trávení, stolice, moč, převažující aktivity, averze, emoce), vyšetření pohmatem (pohmat těla např. u stavů problémů šlachosvalových větví drah, pohmat meridiánových bodů, pohmat hrudi a břicha, končetin), diagnostikování podle osmeré osnovy (povrch-nitro, chlad-horko, prázdnota-plnost, jin-jang), diagnostika podle příčin nemoci (šest rozvracečů - vítr, chlad, horko, vlhko, sucho, žár-oheň, nákaza, sedm emocí, zranění stravou, aktivitou či odpočinkem). Popsanou technikou dojde k určení skutečné příčiny zdravotního problému, zaměření se na něj a následnému ošetření pomocí dostupných terapií. Klient získá podrobné informace ohledně stravování dle pěti elementů a péče o vlastní tělo a duševní hygienu, provedeme jej praktickým nácvikem ošetření akupunkturních bodů dle etiopatogeneze a budou mu v případě nutnosti doporučeny vhodné potravinové doplňky a čaje, které mají za účel navrátit organismus do rovnovážného stavu včetně předání odborných materiálů týkající se oblasti výživy a prevence. Na žádost sestavíme přesný numerologický rozbor s určením astrotypu dle TČM, ze kterého má možnost klient získat informace o stavu jednotlivých orgánů, jejich disharmonii a následnému způsobu zahájení regenerace.

Energetická psychologie - v dnešním uspěchaném a stresujícím světě si většinou nejsme schopni uvědomit energetické bloky, které v nás vznikají již od raného dětství a které nás provázejí po celý život. Tyto energetické bloky mají za následek blokaci energie v našem těle, které nám způsobuje postupem času řadu problémů jak psychických, tak fyzických.

Proč se v určitých situacích stáhneme do ústraní a nevěříme si? Proč míváme panický strach z věcí a činností, které jiní lidé dělají zcela běžně anebo dokonce i s nadšením? Proč se nedokážeme odhodlat k uskutečnění svých přání a tužeb? Proč stále dokola bloudíme v kruhu a děláme ty samé chyby? Přestože jsme navrženi k možnosti vědomě pracovat se svými myšlenkami, často nás bohužel ovlivňují negativní události z naší minulosti a zůstáváme tak zaseknuti v určitém životním vzorci.

Je nepodstatné z čeho naše životní nespokojenost pramení, v případě že máme klíč k odstranění toho, co nás svazuje. Energetická psychologie je schopna Vás těchto psychických a fyzických stavů zbavit a navrátit organismus do stavu tzv. emoční svobody, kdy dojde k rovnovážnému stavu mysli, těla a pocitů. Klasická psychologie pracuje s traumaty tím, že je neustále vyvolává, energetická psychologie ihned tyto traumata a negativní emoční stavy neutralizuje a již se k nim nevrací. Zatímco úspěšnost vyléčených je u klasické psychologie přibližně 5%, u energetické psychologie a psycho-kineziologie představuje závratných 90%.

Metoda EFT (Emotional Freedom Techniques) - techniky emoční svobody, je léčebná metoda z oblasti energetické psychologie, která pracuje s psychickým i fyzickým tělem člověka na základě postupného odstraňování emočních bloků, bolestí a následně vzniklých nemocí. Autorem této techniky je američan Gary Craig, který ji navrhl a vytvořil z neméně známé metody dr. Rogera Callaghana TFT (Thought Field Therapy) - terapie myšlenkového pole.

Technika vychází z poznatků, že příčinou všech našich negativních emocí je porucha v našem energetickém systému. EFT v praxi využívá vybraných akupresurních bodů jejichž stimulací tzv. tappingem - jemným poklepáváním, obnovuje správný tok energie (QI) v meridiánech lidského těla. Současně s identifikací daného emočního problému, bolesti či nemoci a jeho slovním vyjádřením, dochází během terapie k "odblokování" neboli odstranění příčiny vzniku negativního emočního vzorce. Tyto negativní skutečnosti technika EFT netlumí, ale odstraňuje je. Metoda je nebolestivá a nejsou známy žádné vedlejší účinky.

NLP - neurolingvistické programování (zkráceně NLP) je psychoterapeutická metoda vyvinutá na počátku 70. let lingvistou Johnem Grindlerem a psychologem Richardem Bandlerem na kalifornské univerzitě v Santa Cruz, kde studovali práce řady známých osobností. Přetože se autoři odvolávají i na systémovou teorii a kybernetiku (např. Gregoryho Batesona), jazykovědu (Alfreda Korzybského či Noam Chomského), vycházejí hlavně ze systematické či "ericsonovské" terapie a soustavných pozorování prací Virginie Satirové, Miltona Ericsona a Fredericsa Perlsa. Základním námětem práce Grindlera a Bandlera bylo studium společných znaků lidské profesní úspěšnosti výše zmíněných osobností. Zjistili, že přes vnější rozdílnosti se v mnoha hrubších strukturách ukázaly úžasné shody a tyto "modelované" vzory shrnuli do použitelného systému, který nazvali NLP. Neurolingvistické programování (NLP) je systematické studium lidské komunikace a způsobů, jakými si vytváříme realitu:

  • neuro = neuron, tj. nervová buňka v mozku, která charakterizuje základní myšlenku a to takovou, že naše chování je ovlivňováno neurologickými procesy v mozku, jednoduše řečeno našimi pěti hlavními smysly (zrak, sluch, hmat, chuť a čich). VAŠE MYSL A JAK MYSLÍTE.
  • lingvistické - používáme jazyk ke zprostředkování našich myšlenek a chování, kterými komunikujeme s ostatními. Vynikající komunikace je základ pro vytváření excelentních výsledků. JAK POUŽÍVÁTE VÁŠ JAZYK A JAK VÁS OVLIVŇUJE.

programování - zabývá se programováním našeho chování. Jedná se o uspořádání našich myšlenek a přizpůsobení se našeho chování za účelem dosažení požadovaného Cíle. NAŠE ČINY A JEJICH SMĚŘOVÁNÍ K POŽADOVANÉMU CÍLI.

PROGRESÍVNÍ HYPNÓZA - slovo hypnóza v řečtině znamená spát, se spánkem však hypnóza nemá nic společného. Hypnóza je stav hluboké relaxace a zostřeného vědomí, kdy je jedinec schopný se absolutně soustředit. Tento stav běžně zažíváme před spaním či po probuzení, při vykonávání monotónní práce, řízení automobilu i při sledování televize kdy se naše mysl nachází v tzv. hladině alfa. Ve stavu totální relaxace se naše podvědomí otvírá a přijímá pomocné a prospěšné sugesce. Progresívní hypnóza pracuje pouze s takovými myšlenkami, které jsou v souladu s klientovým vnitřním přesvědčením, jeho morálními postoji a hodnotami. V hypnóze klient dovolí své vlastní vnitřní mysli uskutečnit změny, založené na předem sestavené pozitivní sugesci poskytnuté hypno-terapeutem. Pozitivní sugesce jsou základním kamenem vedoucí k dosažení cíleného úspěchu změnou naších dosavadních negativních naprogramování.

MYKOTERAPIE - lidstvo zná houby už téměř 30 tisíc let. Do svého jídelníčku zařazovali už staří Římané, Číňané je od počátku tradiční čínské medicíny používali jako léky, oproti tomu ve středověku se jich lidé báli, jejich původ přiřazovali nadpřirozeným silám. Dnes patří Češi k nejvášnivějším houbařům na světě. Úlovek ale nemusí nutně skončit jen na pánvi, některé houby mají po zpracování prokazatelné pozitivní účinky na lidský organismus.

Na světě je pojmenováno na 14 tisíc hub, z toho jsou dva tisíce hub jedlých a téměř 300 působících ve prospěch člověka. Ty jsou vhodné pro posilování imunity a celkové zlepšení zdraví. Obsahují totiž nejrůznější stopové prvky, vitamíny, proteiny, betaglukany, polysacharidy a spousty dalších příznivě působících látek na imunitní systém. Mykoterapie tak představuje snadnou cestu, jak udělat přírodní cestou něco pro své zdraví.

FYTOTERAPIE / ČÍNSKÉ BYLINNÉ TINKTURY - tinktury dle TRADIČNÍCH receptur čínské medicíny upravené pro potřeby dnešního moderního člověka. SÍLA tinktur je dána měsíční macerací v lihu a zejména tím, že hotové tinktury už dále nejsou ředěny. Využití alkoholu při výrobě tinktur má své opodstatnění. Pomáhá lépe extrahovat účinné látky z jednotlivých Yao a zároveň podporuje jejich vstřebávání do lidského organismu. Bylo zjištěno, že díky alkoholu dochází k vyloučení většího množství účinných látek než například při výrobě wanů. Dále alkohol sám o sobě je velmi yangový a má tedy "rozhýbávací" účinek na krevní oběh, dokáže uvolňovat svaly a klouby a celkové napětí v organismu. Alkohol v kombinaci s bylinami podporuje celkovou vitalitu a mírní bolestivé stavy.


Cvičení SM systém

SM SYSTÉM je zkratka Stabilizace + Mobilizace páteře - metoda je založena na aktivním cvičení se speciálním elastickým lanem. Využívá velmi jednoduchých pohybů, avšak velmi důmyslných, které pomocí zřetězení svalů procvičí celé tělo. Cílem tohoto cvičení je léčení a regenerace meziobratlových disků celé páteře. Dovoluje posílit svaly ochablé a uvolnit svaly přetížené. Hlavním efektem metody je vyvolání trakční (protahovací) síly v meziobratlové ploténce, tak, jak to doposud neumožňuje žádná jiná metoda. Tohoto efektu se dosahuje pomocí aktivace spirálních řetězců, které zužují obvod pasu a protahují tělo směrem vzhůru. Tímto způsobem je páteř při pohybu aktivně stabilizována, napřimuje se, odstraňuje vadné držení těla, rovnají se kulatá záda, napřimuje předsazený krk, upravuje předsazení ramen (protrakce), zpevňuje nožní klenba plochých nohou, zlepšuje se postavení palce nohy (hallux valgus), zeštíhluje pas a v neposlední řadě zpevňuje břicho. Při cvičení je použita přirozená koordinace chůze, kterou lze rozdělit do jednotlivých cviků. Při individuálním cvičení opravujeme chybné provedení v jednotlivých částech a po zvládnutí jednotlivých cviků tyto spojujeme v optimálně koordinovanou chůzi. Manuální techniky, které jsou součástí metody usnadňují a umožňují provedení cviků, považujeme spíše za metodu pomocnou. Důraz je kladen na cvičení a jeho správné provedení. Výborných výsledků u klientů dosahujeme při spojení cvičení SM systému s Dornovou metodou plus. SM systém úspěšně řeší - výhřez meziobratlového disku (v akutní i subakutní fázi), hyperlordózu, skoliotické vybočení páteře, zvětšenou hrudní kyfózu, předsunutý krk, ploché nohy, vbočené palce, onemocnění meziobratlových plotének a bolesti v oblasti celé páteře, Schmorlovy uzly, cervikokraniální/cervikobrachiální syndrom, artróza kyčelního kloubu aj.

Vložte svůj text...