Náš tým

Mgr. Eva Osvaldová

Terapeutka & Lektorka

jsem matka, přítelkyně, podnikatelka. Žena se zaměřením na alternativní způsoby života. Vizionářka, která neustále hledá možnosti, jak usnadnit životy lidem, které sužují každodenní problémy konvenčního způsobu bytí. Snažím se ve své dlouholeté praxi propojit dva základní protiklady na této Zemi - materiální svět se světem duchovním. Jsem přesvědčena, že jedno bez druhého nemůže existovat. Stejně jako v čínské monádě, kde JIN/JANG zobrazuje zastoupení mužského a ženského principu, tak lze i v našich životech vše prozkoumávat a hlouběji studovat v principech opačných polarit. K tomu abych pochopila tyto základní prvky vedoucí k souladu a vyrovnanosti, mi dopomohla moje od dětství neustále pochybující mysl, hledání univerzální pravdy o fungování celého Vesmíru. Snaha o nalezení odpovědi na to, že co se děje v makro-světě (ve Vesmíru, na Zemi, na světadílech, v kulturách jednotlivých zemí, v regionech, společenstvích, v rodinách..), se zákonitě musí dít i v mikro-světě (v mysli jedince, v těle, orgánech, v tělních tekutinách a hluboko na buněčné úrovni,...).

Abych nasytila svoji hloubavou mysl, jsem musela vystudovat Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity a Institut Tradiční čínské medicíny, kde jsem mohla logicky propojit principy fungování přírodních zákonitostí planety Země s hlubokým filozofickým směrem jako je TČM, který se v našem světě řadí k alternativním. Jedná o úžasnou systematickou ((přírodo-vědní)) disciplínu, zabývající se hlavně prevencí, jak uchovat systém v rovnovážném stavu tak, aby nedošlo k narušení a následnému vzniku disharmonie a s tím pozdějším projevům patologií podobě nemocí a z globálního pohledu i environmentálním problémům. Další "díly do skládanky života" mi dalo poznání ve formě studia homeopatie a energetické psychologie společně s pestrými technikami práce na fyzickém těle, jako jsou různé techniky masáží a tělesných cvičení.

Přístup k mým klientům je velmi individuální. Vždy se snažím o co nejlepší výsledek, proto u mne nehledejte jen relaxaci a odpočinek. Jdu na "dřeň" a terapii směřuji VŽDY s cílem pomoci.

Současně působím jako mykoterapeut a fytoterapeut pro společnost LaVivant.

https://www.lavivant.cz/cz-cs 

Mgr. Monika Skutková

Terapeutka & Lektorka

Vystudovala jsem pětiletý magisterský obor psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Po vysoké škole jsem nastoupila jako psycholožka do základní školy, kde jsem se pět let věnovala převážně obtížím ve vztazích mezi dětmi, v rodinách a specifickým obtížím u dětí. Vždy mě zajímaly tradiční i alternativní metody obnovy celkové psychické rovnováhy. Absolvovala jsem tedy tradiční dlouhodobý čtyřletý psychoterapeutický výcvik v Terapii zaměřené na klienta (PCA), ale také například dvouleté studium tradiční čínské medicíny, která se věnuje obnově zdraví velmi komplexně. Člověka chápu jako jedinečnou osobnost, pro kterou jsou důležité aspekty tělesné, duševní, sociální i duchovní. Ve svém vzdělávání pokračuji v doktorském stupni studia psychologie na Fakultě sociálních studií, kde vedu výuku zaměřenou na řešení konfliktů a psychoterapii. Zajímají mě různé možnosti dosahování vnitřního klidu a celkového zdraví. V rámci seminářů vám chci nabídnout metody a způsoby zvládání stresu, včetně různých relaxačních technik a práci na vlastním seberozvoji. Ve volném čase ráda čtu a cvičím jógu. Jsem vdaná a mám dvě dcerky.

www.monikaskutkova.cz